Ročník / Ročník 2014 - Ostrov Pohody - Žďár nad Sázavou

Ročník 2014

Programy k tisku si můžete stáhnout zde:Občanské sdružení OSTROV POHODY ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
 Vás zve na již 17. ročník tradiční předvánoční akce
OSTROV POHODY 2014
K T E R Ý   S E   B U D E   K O N A T   V

MĚSTSKÉM DIVADLE VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

od PÁTKU 19.12.2014 do NEDĚLE 21.12.2014

a program bude tento:

 

19.12.2014 PÁTEK

18:00     ALJAŠKA Cestopisné vyprávění s promítáním o jednom splněném snu. (manželé Gregorovi z Mrákotína). Poté bude následovat beseda ve foyer

 19:30     SŮL ZEMĚ A BLBÁ OVCE Příběh dospívající šestnáctileté Jany a jejího dědečka Vaňka je kukátkem do života dvou nezaměnitelných osobností. Ukazuje na nevysychající prameny lidskosti, vůle ke svobodě a nejzákladnějším hodnotám člověka.
Na motivy stejnojmenné knihy od Sheily Ochové. (Velryba v lavoru, Žďár nad Sázavou)

 

20.12.2014 SOBOTA

 14:00     ZAČAROVANÝ VŮL Pohádka s písničkami o  malé čarodějnici Mikulce a jejích trampotách se staršími čarodějkami. Na své cestě k uznání zažívá spoustu dobrodružství. (Divadelní spolek  Žďár nad Sázavou)

 15:15     VÁNOČNÍČEK - Vánoční pohádka o čertu Hudrabovi, ze kterého se stane po čertech šikovný kluk. (Divadlo Paravánek, Brno)

 16:30    RYTÍŘSKÉ POVÍDÁNÍ O PRINCI BAJAJOVI Klasická pohádka s princeznami, statečnými rytíři a velkolepým turnajovým kláním. (Kejklířské divadlo Komedianti na káře, Mackovice)

 17:30   SOUSEDSKÁ POHÁDKA – Pohádka o tom jak Anežka udobřila dva znepřátelené skřítky (KDS Effrenata Žďár nad Sázavou)

18:00  TŘÍKRÁLOVÁ HRA - S dětmi a jejich rodiči z MŠ Haškova, třídy Studánka se vydáme k jesličkám.... (o.s. Přátelé waldorfské pedagogiky, Žďár nad Sázavou)

 

 19:30   POSLECHOVKA - pocta Martinu Řehořovi – Svižnou hudbou vás zahrne Aleš Kostečka

 

21.12.2014 NEDĚLE

 14:00  KOCOUR V BOTÁCH - Pohádka o odvážném kocourovi, který svou chytrostí přelstí i zlého čaroděje. (Divadlo ELF, Praha)

 15:15    BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ…  Vystoupení žďárských folklórních souborů  Rozmarýnek, Bystřinka a Studánka v doprovodu Horácké muziky (Žďár nad Sázavou)

16:00  HRNEČKU VAŘ aneb Dvě pohádky pro mlsné jazýčky - Veselá pohádka s písničkami pro tři herce a nejmenší diváky (DS NaKop Tyjátr, Jihlava)

 17:00    POJĎME SPOLU DO BETLÉMA Vánoční příběh o narození Ježíška, budou se svými loutkami hrát Teraza a Tomáš Machkovi (o.s. UMĚNÍ MĚNÍ, Ostrov nad Oslavou)

 17:45    ESENCE ŠERMU Představení určené všem milovníkům šermířských soubojů (Skupina historického šermu FLAMBERG, Žďár nad Sázavou)

Jako vždy bude
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
_______________________________________
Divadlo v soboru a v neděli otvíráme již v 13:30. Mezi jednotlivými představeními bude ve foyer tradiční DĚTSKÁ DÍLNA - nápady na dárky pro blízké a jejich výroba, paličkování, hrací koutek pro nejmenší, své dovednosti představí umělecký řezbář a další umělci.
Bude připravena ochutnávka medových perníčků o.s. Přátel waldorfské pedagogiky i silvestrovského pohoštění členů Církve adventistů s.d. Do HER A SOUTĚŽÍ Vás zapojí DUHA AZ a Přístav vodních skautů RACEK ze Žďáru nad Sázavou.

Ve foyer divadla bude umístěna vánoční výstava, kterou připravily děti a paní učitelky z 5.ZŠ Žďár nad Sázavou.

_______________________________________

Tuto akci podporuje město Žďár nad Sázavou www.zdarns.cz

Tuto akci podporuje Kraj Vysočina www.kr-vysocina.cz


Hry a soutěže připravili:

Duha AZ Žďár nad SázavouJunák - svaz skautů a skautek ČR,
přístav Racek Žďár nad Sázavou              Duha AZ              Přístav vodních skautů Racek


Děkujeme také všem, malým i velkým divákům, kteří přišli do Městského divadla vytvořit tak báječnou předvánoční atmosféru - jsme rádi, že se Vám na OSTROVĚ POHODY líbilo. 

Za podporu děkujeme:


Město Ždár nad Sázavou
http://www.zdarns.czDěkujeme všem u stolečků ve foyer, šatnářům, zvukařům, osvětlovačům, těm, kteří připravují občerstvení, prostě všem, kteří se podílejí na předvánoční pohodě.Podpořil Kraj Vysočinahttp://www.plastia.cz/
Široký sortiment pro domov a zahradu se specializací na funkční a designové samozavlažovací nádoby pro pěstování rostlin v interiéru i exteriéru. Zavlažovací konve, podpůrné a růstové podpěry rostlin, držáky a háky pro truhlíky a květináče, dekorativní doplňky, hrabla na sníh,...Lukáš Řádek 
Stavby a rekonstrukce
Žďár nad SázavouFasády-Zateplení-Solární technika
http://www.vanderlaan.czTvorba www stránek
Webhosting-Grafické práceSeidler
Smetanova 34
591 01 Žďár nad Sázavou
http://www.okna-vrata.czInterflex 
Nádražní 21
591 01 Žďár nad SázavouUbytování v penzionu v obci
TŘI STUDNĚ
http://www.horacko-penzion.cz/plastové výrobky
tamponovaný potisk
sítotisk
aomavisačky
http://www.domeaplast.cz/Mediální podpora:

www.zdarskypruvodce.czDěkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě, realizaci i finančním zajištění loňského OSTROVA POHODY 2013

      PF 2014
OSTROV POHODY