Ročník / OSTROV POHODY 2022 - Ostrov Pohody - Žďár nad Sázavou

OSTROV POHODY 2022

Program k tisku si můžete stáhnout zde:


OSTROV POHODY zapsaný spolek oznamuje, že 25. ročník s názvem
OSTROV POHODY 2022
se uskuteční v Městském divadle a dalších objektech ve Žďáře nad Sázavou s tímto programem:

 

15. 12. 2022 ČTVRTEK - ORLOVNA

 10:00     NA VÁNOCE DLOUHÝ NOCE - Vánoční hra o putování pastýřů a králů za Ježíškem. Společně s Andělem, ospalými pastýři a třemi zbloudilými králi dojdeme do Betléma. (Divadlo Koník, Babice)

15. 12. 2022 ČTVRTEK - STARÁ RADNICE

 16:00     VÁNOČNÍ ZPÍVÁNKY - Pásmo koled a vánočních písní v podání nejmladších žáčků ZŠ Švermova. (Žáci 1.A, 2.A ze ZŠ Švermova)

            NA VÁNOCE DLOUHÝ NOCE - Vánoční hra o putování pastýřů a králů za Ježíškem. Společně s Andělem, ospalými pastýři a třemi zbloudilými králi dojdeme do Betléma. (Divadlo Koník, Babice)

 

 

16. 12. 2022 PÁTEK - MĚSTSKÉ DIVADLO

 16:00     BESEDA S DANUŠÍ NERUDOVOU - přijďte se zeptat na co chcete.

 

17. 12. 2022 SOBOTA - MĚSTSKÉ DIVADLO

 14:00     ADVENTNÍ ZPÍVÁNÍ ANEB CESTA DO BETLÉMA (Žáci ze ZŠ Švermova, Žďár nad Sázavou)

 14:30     POHÁDKOVÁNÍ - Pohádkové hraní k poslouchání, podívání i hádání. (ZUŠ Jana Štursy, Nové Město na Moravě)

 15:00     OVEČKA BETLÉMSKÁ - Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc. Slyšíte zpěvy andělské? Beeeé!!! (Studio Damúza, Praha)

 16:30     VÁNOČNÍ PUTOVÁNÍ S ANDĚLY - Andělská kniha, dva andělé a několik vánočních příběhů. Loutkoherecké představení, které je určeno pro dětského i dospělého diváka. Andělé za pomoci andělské knihy provedou diváky kouzelným obdobím Adventu. (Divadlo Pruhované panenky, Praha)

 17:30     HRÁTKY Z HASTRMANSKÉ POHÁDKY - Když se potká pohádková tetinka Janinka a písničková tetinka Kátinka, je vždycky veselo. Vezmi mámu, tátu, babi, dědu a přijď si s nimi zahrát a zazpívat. (Tetinky - KDS EFFRENATA, Žďár nad Sázavou)

 

18. 12. 2022 NEDĚLE - MĚSTSKÉ DIVADLO

 14:00     NARODIL SE JEŽÍŠEK - Přijďte si zazpívat koledy s dětmi z folklorních souborů Rozmarýnek a Bystřinka. (Soubory Rozmarýnek a Bystřinka ze Žďáru nad Sázavou)

 14:30     LIDOVÉ VÁNOCE - Pěvecký sbor SLUNÍČKA ze 2. ZŠ Žďár nad Sázavou. (Pěvecký soubor SLUNÍČKA - žáci 2. ZŠ)

 15:00     BROUČEK - Brouček, náš velký malý hrdina, zažívá největší dobrodružství svého broučího života. S Beruškou jsou kamarádi. Maminka s tatínkem mu drží pěsti a kmotřička s Janinkou z dálky dohlížejí.  (Divadelní spolek LokVar, Praha)

 16:30     CIRKUS, DIVADLO PRO DĚTI S KEJKLÍŘI A LOUTKAMI, následuje ŽONGLÉRSKÁ DÍLNA - Divadelní pohybová trachtace z prostředí starého cirkusu aneb nechte se překvapit, jak dopadne představení tvořené z toho, co maringotka dala. (Komedianti na káře, Mackovice)


Za přípravu nápaditých her a soutěží moc děkujeme:

Duha AZ Žďár nad Sázavou25. Přední hlídka ROYAL RANGERS ŽďárskoZa veškerou podporu děkujeme:


Město Ždár nad Sázavou
http://www.zdarns.czPodpořil Kraj Vysočinahttp://www.plastia.eu/
Široký sortiment pro domov a zahradu se specializací na funkční a designové samozavlažovací nádoby pro pěstování rostlin v interiéru i exteriéru. Zavlažovací konve, podpůrné a růstové podpěry rostlin, držáky a háky pro truhlíky a květináče, dekorativní doplňky, hrabla na sníh,...KOVO KOUKOLALukáš Řádek 
Stavby a rekonstrukce
Žďár nad Sázavounení malé zakázky... www.sadrokartonyzdar.czAUTOCONTplastové výrobkytamponovaný potisksítotiskaomavisačkyhttp://www.domeaplast.cz/Ruční grafický lis pro tisk originální grafiky z výšky, hloubky i plochy (linoryt, linořez, dřevoryt, dřevořez)Tvorba www stránek
Webhosting-Grafické práceDěkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě, realizaci i finančním zajištění loňského OSTROVA POHODY 2021. Děkujeme také všem, malým i velkým divákům, kteří přišli do Městského divadla vytvořit tak báječnou předvánoční atmosféru - jsme rádi, že se Vám na OSTROVĚ POHODY líbilo.


ROČNÍK 2021 BYL TRADIČNĚ KRÁSNÝ A RADOSTNÝ, FOTOGRAFIE NALEZNETE SAMOSTATNÉ SEKCI  A TAKÉ NA NAŠEM FACEBOOKU.